Перейти до основного змісту
Соціальний педагог            
  • Головна сторінка
  • Новини
  • Матеріали
    • Документація
      • Корисні знахідки
      • З досвіду роботи
    • Програма профілактики
  • Сертифікати

«Як розвинути в дитині вміння відстоювати свою думку та протистояти негативному впливу з боку інших»

27 квітня, 2025 в 8:39, Немає коментарів
«Як розвинути в дитині вміння відстоювати свою думку та протистояти негативному впливу з боку інших»
  1. Навчіть дитину казати «Ні». Роз'ясніть дитині що не завжди треба погоджуватись з іншими, що бувають ситуації коли треба відмовити задля збереження свого здоров'я, власності та ін.
  2. «Не підвищуйте голос на дитину». Підвищуючи голос на дитину (крики, погрози) ви несвідомо даєте дитині зрозуміти, що з нею можна так себе поводити, що будь-хто може, накричати, принизити.
  3. «Дозволяйте дитині помилятись». Помиляючись дитина вчиться знаходити методи вирішення проблем, тим самим підвищує свою самооцінку та убереже себе від негативного впливу інших.
  4. «Всі ми різні і це чудово». Говоріть дитині що всі ми різні. І ті діти з якими ти товаришуєш можуть не розділяти твої бажання, та не цікавитись тим що цікаво тобі, але це не означає що ти повинен покинути улюблену справу. Навпаки саме так ми проявляємо свою індивідуальність.
  5. «Ділитись не завжди добре». З раннього дитинства нас вчать ділитися. Часто на дитячих майданчиках ми чуємо: «Чому ти не хочеш ділитися машинкою/лялькою, не будь скнарою, ніхто з тобою таким(ою) дружити не буде» і т. п. А ви ніколи не замислювались чому саме дитина не хоче ділитися? Можливо тому що це її найулюбленіша іграшка і з нею вона себе відчуває комфортно, чи просто вона нова і дитина ще не встигла нею награтися (насититися нею), чи в неї вже був негативний досвід (хтось не повернув іграшку назад чи зламав її), причин може бути безліч. А ще відверто дайте відповідь собі на одне питання: «А ви готові віддати зараз свій телефон, сумочку, чоловіка/дружину новій (новому) знайомій (знайомому)? Так і для дитини ця іграшка є дуже цінна і лише її. Дійсно вчити ділитися потрібно, але щоб дитина цього хотіла сама а не під натиском дорослого.
  6. «Право вибору». Надавайте дитині право вибору. За можливості купуйте те що обере дитина. Так вона навчиться виражати власну думку та проявляти себе.
  7. «Проси про допомогу» розкажіть дитині що просити про допомогу коли тебе хтось ображає потрібно, і це є нормально. Поки маленькі діти просять допомоги у батьків, вихователів інших значущих дорослих. В дорослому житті вони не залишаться сам на сам зі своєю проблемою, а будуть вирішувати її з допомогою спеціалістів (лікарів, адвокатів, психологів та ін).
  8. «Коли тобі щось не подобається скажи це». Нехай ваша дитина не боїться сказати: «Не чини так зі мною – мені болячи», «Не кричи на мене – мені страшно». Коли ваша дитина стане дорослою вона не потрапить на роль «жертви» в стосунках, колективі чи відносинах з іншими.
  9. «Спорт». Спорт загартовує силу волі, допомагає повірити в себе і свої сили. Людина яка займається спортом ніколи не дозволить іншим чинити щось проти її волі.
  10. «Розвивайте критичне мислення». Давайте дитині задачки на розвиток критичного мислення, задавайте провокуючі запитання, нехай дитина спробує по різному на них відповісти та знайти різні варіанти вирішення даного питання.

Немає коментарів

Залишити відгук







Свіжі статті

  • Як дітей вербують в інтернеті на підпали та диверсії?!
    13. черв. 2025
  • Як обрати професію?
    27. трав. 2025
  • А яка ти гора?
    17. трав. 2025
  • Навчальний тренінг для працівників психологічної служби «Соціально-психологічний супровід дитини, яка переживає втрату»
    15. трав. 2025
  • Міжнародний день протидії булінгу
    4. трав. 2025
  • Ти як? Сенси поряд. Програма ментального здоров'я
    1. трав. 2025
  • Радість і її вплив на життя
    30. квіт. 2025
Сайт створено з Mozello - найзручнішим онлайн конструктором сайтів.

Створіть свій вебсайт або інтернет-магазин за допомогою Mozello.

Швидко, просто, без програмування.

Поскаржитися на порушення Більше